« Rujan 2017 »

PRHG dobitnica županijskog priznanja
Autor: Sandra Vidović, 5. 10. 2016.

Prigodnom svečanošću u Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskog primorja, Primorsko-goranska županija obilježila je Svjetski dan učitelja. Tom prigodom župan Zlatko Komadina i pročelnica UO za odgoj i obrazovanje Edita Stilin dodijelili su nagrade najuspješnijim odgojno-obrazovnim djelatnicima i ustanovama.

Među ovogodišnjim dobitnicima svoje je mjesto pronašla i naša škola kao jedna od najstarijih srednjoškolskih ustanova u RH, škola koja će iduće školske godine proslaviti 390 godina postojanja, škola koja njeguje prošlost, poštuje sadašnjost, a stremi budućnosti.

Za najuspješniju odgojno-obrazovnu ustanovu konkuriralo je 13 ustanova, dok je za najuspješnijeg odgojno-obrazovnog djelatnika pristiglo 25 prijedloga. Izbor najuspješnijih obavilo je Županijsko povjerenstvo za dodjelu Županijske nagrade povodom Svjetskog dana učitelja.

Dobitnici županijskih nagrada,odgojno-obrazovne  ustanove:

Dječji vrtić "Pahuljica", Rab
Osnovna škola "Brajda", Rijeka
Prva riječka hrvatska gimnazija, Rijeka

Program svečanosti vodila je Evelin Abdić, učenica 8. razreda OŠ M. Brozovića Kastav, a u glazbenom djelu nastupali su učenici i profesori Glazbene škole I. M. Ronjgova: gitaristički kvartet u sastavu Ivan Jurlina, Imran Duraj, Zelda Bašić i Mario Kusijanović, Marta Ćiković (harfa), Ivan Mužić (harmonika) te asambl ProfesoRI - prof. Slađan Čolović (gitara), prof. Josip Nemet (harmonika), prof.Jasna Štiglić (harfa), prof. Anita Primorac (udaraljke), prof. Eda Rimanić (flauta) i prof. Ivana Vrban (klavir).