« Svibanj 2017 »

Brončani Joel
Autor: Tamara Široka, 24. 4. 2017.

Na Državno natjecanje iz njemačkoga jezika nakon odličnog uspjeha na Županijskom natjecanju, upućen je naš učenik 2.b razreda, Joel Aničić. Natjecanje se održalo od 5.-7.04.2017. u Međimurju, u Svetom Martinu na Muri, na predivnom sjeveru, mjestu s poznatim termama i predivnim okruženjem rijeke Mure.

Dobrodošlica i ugodno ozračje dočekalo nas je 5.4. u poslijepodnevnim satima nakon dugog putovanja. Također se nakon smještaja po sobama održalo i otvorenje natjecanja sa zanimljivim programom na kojem su nastupali učenici osnovnih škola u Svetom Martinu. Pjesme, recitacije, gluma i ples opustili su i nasmijali sve mentore i naše napete učenike te nas prepustili ostatku večeri sa pozitvnom energijom.

Prvi dio natjecanja održao se 6.4. u osnovnoj školi Sveti Martin na Muri, a sastajao se od pisanog dijela (esej) te razumijevanja slušanog i čitanog teksta. Nakon pauze i ukusnog ručka međimurske kuhinje dobili smo uvid u privremeno stanje bodova i rješenja testova. Joel je već tada bio na 3. mjestu, no bodovi su bili dosta izjednačeni te su se prva tri mjesta dijelila na 3 učenika. Joel se nije dao omesti s rezultatima te je imao dosta pozitivnog natjecateljskog duha u sebi.

Poslijepodne smo, u organizaciji domaćina, posjetili najsjeverniju točku Hrvatske. Rijeka Mura, mlin, labirint ljubavi i međimurski okoliš bili su odmor za dušu i melem za oči.

Posljednji dan, 7.4., održao se usmeni dio natjecanja. Nakon ispitivanja svih učenika dani su na uvid konačni rezultati, odnosno sveukupni bodovi i stanje na ljestvici. Bodovi su se preokrenuli i mjesta se više nisu dijelila. Osmijeh je procvao na našim licima. Joel je ostvario sjajan rezultat i osvojio 3. mjesto.

Nakon kratke euforije uslijedilo je i proglašenje i podjela nagrada.

Sretni i zadovoljni uputili smo se nazad za Rijeku u poslijepodnevnim satima.

Silvia Slišković, prof.