Rat i književnost - Centar za studije mira i konflikata Sveučilišta u Rijeci i Goranovo proljeće

Naši Anđela Mađeruh (2.c) s mentoricom Natašom Kuzmar Colnar i Fran Blažić (3.IB DP) sudjelovali su na stručnome skupu posvećenom antiratnoj književnosti koji se održao u suradnji Centra za studije mira i konflikata Sveučilišta u Rijeci i Goranovog proljeća.

Više o svemu možete saznati OVDJE.

Prva riječka u međunarodnom projektu p.s. Pokreni solidarnost!

Učenice i učenici Prve riječke hrvatske gimnazije svojim će sugrađanima i sugrađankama 3.svibnja poslati razglednice kojima ih pozivaju na razmjenu mišljenja o globalnim problemima suvremenog društva. Dio je to međunarodnog projekta p.s. Pokreni solidarnost ! koji se provodi i u Francuskoj, Italiji, Sloveniji, Poljskoj i Španjolskoj. U našoj zemlji provodi ga Centar za mirovne studije iz Zagreba, a više o svemu možete saznati OVDJE.

Državno natjecanje iz njemačkog jezika

U osnovnoj školi Antuna Kanižlića u Požegi održano je od 10. do 12. travnja 2024. godine XXX. Državno natjecanje iz njemačkoga jezika. Sudjelovala su 63 učenika u pratnji mentora. Naša učenica Frida Vučak (2.d) je osvojila 3. mjesto u kategoriji srednjih škola!

Čestitamo našoj učenici i njezinoj mentorici profesorici Dragani Franjić na uloženom trudu i izvrsnom rezultatu!

Naši projekti