OBAVIJEST SUDIONICIMA ŽUPANIJSKOG NATJECANJA IZ HRVATSKOG JEZIKA

Natjecanje iz hrvatskog jezika za učenike srednjih škola Primorsko-goranske županije održat će se u Prvoj riječkoj hrvatskoj gimnaziji 20. ožujka prema sljedećem rasporedu:

9 i 40 – proziv natjecatelja i ulaz u učionice
10 - 11 i 30 – rješavanje ispita
užina – na 3. katu
12 – 16 – rad Županijskog povjerenstva
16 – objava ljestvice privremenog poretka
16 - 16 i 30 – žalbeni rok
16 i 30 – objava ljestvica konačnog poretka

Svim natjecateljima u ime Povjerenstva želim puno uspjeha.

Nataša Kuzmar Colnar

ERASMUS + Projekt 'The Connection of the Harbours'

Nastavak starog, divnog prijateljstva – Neuss i Rijeka…

Od 2. do 8. ožujka 2024. učenici drugih i trećih razreda sudjelovali su u Erasmus+ projektu zajedno s učenicima Marie-Curie-Gymnasium iz Neussa (Njemačka). U pratnji su bili profesori Igor Pap i Marko Miočić, a koordinatorice projekta su profesorice njemačkog jezika Irena Orlić Salaj i Dragana Franjić. Projektom ''The Connection of the Harbour'' nastoji se prije svega doprinijeti očuvanju vodnih ekosustava i biološke raznolikosti u kontekstu održivog razvoja s posebnim naglaskom na održivost riječnih i pomorskih luka.

Više o tome kako im je bilo možete saznati OVDJE.

Pozvani na županijsku razinu Natjecanja iz hrvatskog jezika

Obavještavamo da su na županijsku razinu Natjecanja iz hrvatskog jezika pozvani svi učenici srednjih škola Primorsko-goranske županije koji su na školskom natjecanju ostvarili najmanje 62 boda. Prag je isti za sve kategorije.

Popis pozvanih učenika možete pogledati OVDJE.

Veselim se susretu 20.ožujka.

Nataša Kuzmar Colnar, predsjednica Povjerenstva

Naši projekti